Wielkanoc tuż przed nami, ale wielu z nas myśli już o majowym długim weekendzie, a część planuje już wakacyjny urlop. Serwisy zakupów grupowych prześcigają się swoimi nader atrakcyjnymi cenami i identycznymi warunkami wyjazdów turystycznych, jak za pośrednictwem największych biur podróży.

slider_travel

Wydaje się, że niewiele z nich gwarantuje naprawdę rzetelne warunki i ściśle trzyma się gwarantowanej klientowi umowy. Jak to możliwe?

Tania wycieczka to ryzyko, którego nie warto podejmować

Ogólnie przyjęło się, że jednym z najlepszych sposobów na zachowanie swoich finansów osobistych na dobrym poziomie jest oszczędzanie. Tańsze zakupy w Internecie są możliwe dzisiaj przede wszystkim dzięki tzw. portalom zakupów grupowych. Niestety w tej chwili ich oferta jest dość uboga, ponieważ dotyczy przede wszystkim końcówki czerwca, a to przecież początek sezonu, kiedy nadmorskie kurorty są nadal nieco puste.

Wiele obiektów turystycznych nie rozpoczyna w tym okresie nadal swojej działalności, w tym sale dyskotekowe, restauracje i puby. Czerwiec nie jest z reguły także zbyt ciepły. Na najlepszy wypoczynek można liczyć przede wszystkim w lipcu i sierpniu, ale takich propozycji ze strony „gruponów” nadal brakuje.

Niestety okrojony zakres ofert to nie jedyny problem na jaki możemy napotkać. Wiele z nich jest przygotowywanych w sposób mało solidny, niezrozumiały lub mylący. Domowe finanse nie zyskają wiele, jeśli wybierzemy się na wypoczynek z tradycyjnego biura turystycznego, a możemy zaoszczędzić swoje wiele nerwów.

Rynek pełen jest od propozycji spędzenia wolnego weekendu w ośrodku oddalonym od morza o 100-200 metrów w linii prostej. Zdarza się jednak, że po przejściu takiego dystansu nie zastaniemy nadmorskiej plaży a wysokie urwisko lub miejsce, które nie nadaje się z pewnych względów do odpoczynku. Niekiedy obietnice komfortowych apartamentów i miejsc noclegowych zawarte w ofertach mocno odbiegają od rzeczywistości, a wielu klientów nie dostrzega ukrytych kosztów, np. biletów za przelot samolotem lub opłaty drogowe i ubezpieczeniowe.

W tej chwili wybór oferty wypoczynkowej spośród serwisów zakupów grupowych może nie być zbyt atrakcyjny. Często sama cena powinna nam wskazywać na to czy taka oferta jest rzeczywiście możliwa do spełnienia i czy zamiast 4-gwiazdkowego hotelu na miejscu nie zastaniemy lokalu w opłakanym stanie.