Ta wyspa leżąca u wybrzeży Australii stała się sławna głównie dzięki filmom Petera Jacksona. Wszystkie niezwykłe i malownicze widoki znane z „Władcy Pierścieni” nie są dziełem grafików komputerowych. Można je zobaczyć na żywo w ramach wycieczki po Nowej Zelandii.

Nowa Zelandia

Jeszcze do niedawna ten malowniczy zakątek nie był chętnie odwiedzany przez turystów. Główną przyczyną jest położenie geograficzne Nowej Zelandii. Znajduje się ona dość daleko od Ameryki Północnej i Południowej oraz Europy. Generalnie najbliżej tam tylko z Australii. Dzięki temu, że przez długi czas była ona izolowana od cywilizacji, uchowały się tam nienaruszone i niespotykane nigdzie indziej przepiękne krajobrazy.

Wielka Brytania półkuli południowej

Najprawdopodobniej Nowa Zelandia była najpóźniej zasiedlonym, tak dużym obszarem lądu. Naukowcy są zdania, że w latach 800-1200 na wyspę przybywali Polinezyjczycy, którzy stopniowo przemieszczali się z wybrzeża w stronę środka wyspy. Natomiast dla cywilizowanego świata Nową Zelandię w 1796 roku odkrył kapitan James Cook.

Dziś, ta duża wyspa położna na Pacyfiku cieszy się większym zainteresowaniem miłośników przygód niż wielbicieli plażowania. Amatorów wędrówek kuszą zakątki pełne dziewiczej przyrody. W Nowej Zelandii można spotkać krystaliczne czyste polodowcowe jeziora, gejzery, rwące rzeki oraz cudownej urody łagodne wzgórza, które pięknem przebijają alpejskie ukwiecone łąki.

Zapomniane widoki naturalnego piękna

Klimat Nowej Zelandii w dużym stopniu przypomina ten znany z Wysp Brytyjskich. Dzieje się tak, ponieważ wyspa jest usytuowana w podobnych szerokościach półkuli południowej, co Wielka Brytania na półkuli północnej. Prawdziwy Anglosas czuje się tam jak w domu, gdyż nie tylko mówi się tam po angielsku, ale o piątej po południu pija się earl greya, na wsi hoduje się owce, ulubioną rozrywką jest gra w krykieta, a oficjalnie państwem rządzi królowa brytyjska.