Podwodna fauna i flora może zachwycić każdego. Jednak nie w każdym tropikalnym miejscu są warunki do nauki nurkowania. Jeżeli więc masz ochotę zanurzyć się w podwodnym świecie, jako miejsce na wypoczynek wybierz Egipt.

nurkowanie w Egipcie

Kraj faraonów jest znany nie tylko z niezwykłym budynków pochodzących z czasów przed antycznych. W Morzu Czerwonym, które oblewa Egipt ze wszystkich stron, znajduje się niezwykle piękna rafa koralowa. Dzięki odpowiednim zabiegom nie została ona zniszczona i jej piękno można podziwiać już przy niewielkim zanurzeniu.

Zaletą Morza Czerwonego jest też niezwykła przejrzystość wody, która gwarantuje dobrą widoczność. Ciepły klimat sprawia, że nawet w styczniu i lutym można nurkować bez pianek, gdyż temperatura wody nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Najpiękniejsze rafy znajdują się w Morzu Czerwonym

Udając się do Egiptu nie ma potrzeby szukania wcześniej instruktora nurkowania, gdyż wybór baz i szkółek jest ogromny. W niektórych z nich można porozumieć się w ojczystym języku, gdyż polskich nauczycieli nurkowania jest tam coraz więcej. Zanim wybierze się kurs w danej szkole warto targować cenę, gdyż wielu właścicieli jest skłonnych ją opuścić.

W zależności od miejsca pobytu, na nurków czekają różne atrakcje. Jeżeli znajduje się w ofercie szkoły, warto wybrać nurkowe safari. To kilkudniowy rejs luksusowym jachtem połączony ze zwiedzaniem najpiękniejszych raf Egiptu. Tydzień takich atrakcji kosztuje zazwyczaj 700 euro, ale uczestnik ma zagwarantowaną nielimitowaną liczbę nurkowań, zapewniony sprzęt, opiekę instruktorów, wsparcie lokalnego przewodnika, pełne wyżywienie, dojazd z lotniska na łódź i z powrotem oraz ubezpieczenie.

Niektórzy instruktorzy nurkowania mówią po polsku

Miłośnicy spędzania urlopu na stałym lądzie na swoje pierwsze nurkowanie powinni wybrać Hurgadę. Znajduje się tam nie tylko największa liczba baz nurkowych, ale też panują doskonałe warunki do nauki ze względu na ukształtowanie dna morskiego. Można tam również zobaczyć z bliska delfina oraz przeżyć podwodną przygodę przeszukując zatopione wraki.