Od niepamiętnych czasów Indie fascynowały Europejczyków. Ta dawna kolonia brytyjska jest znana przede wszystkim z pikantnego jedzenia i niezwykle barwnych strojów. Hindusi to niezwykle otwarci oraz gościnni ludzie, którzy z życzliwością przyjmują zagranicznych turystów.

Indie

W zależności od wyboru miejsca spędzenia urlopu można zobaczyć różne oblicza Indii. Zupełnie inaczej wygląda kultura i obyczaje mieszkańców północy i południa kraju. Oficjalnym językiem jest angielski i hindi. Często jednak w poszczególnych regionach ludzie porozumiewają się różnymi językami, w sumie naliczono aż 21 oficjalnie używanych dorzeczy.

Kraj różnorodności i kontrastów

Najbardziej zaskakujące w Indiach jest różnorodność religii i wyznań. Kolokwialnie można rzec, że praktycznie każdego dnia, któreś z wyznań obchodzi swoje święto. Nie należy się więc dziwić, kiedy na ulicy zobaczy się kolorowe słonie pomalowane jako rytuał obchodzony w ramach święta kolorów. W Indiach żyją też animiści, czyli osoby wierzące, że wszystkie żywe stworzenia mają duszę. Uważają oni, aby nie pozbawić życia najmniejszego żyjącego stworzenia.

Odwiedzając Indie koniecznie trzeba znaleźć czas na podróż do Delhi. Warto odwiedzić Tadź Mahal, uważany za jeden z cudów współczesnego świata. To mauzoleum zostało wybudowane na pamiątkę przedwcześnie zmarłej trzeciej żony Szahdżahana. Legenda głosi, że władca Indii kazał uśmiercić żonę projektanta tej budowli, by poczuł on ten sam żal i ból. Dzięki temu stworzył najpiękniejsze mazoleum do dziś nazywane świątynią miłości. W stolicy Indii warto również zobaczyć Czerwony Fort, czyli zamek dawnych władców wybudowany w XVII wieku.

Hindusi odnoszą się życzliwie do turystów

Wybierając się do Indii najlepiej zaplanować urlop poza porą deszczową. Opady zazwyczaj nie ustępują w okresie od maja do września. Należy też pamiętać o obowiązkowych szczepieniach, gdyż ze względu na zmianę klimatu i niski poziom higieny łatwo można złapać wiele groźnych chorób.